E-Posta:

bilgi@metaajans.com.tr

Telefon:

0 332 606 0580

Kadrolu: 5 Personel

Belirsiz süreli iş sözleşmeli 5 personel istihdam edilecektir.

Freelance:  25 Personel

Belirli süreli 25 personel istihdam edilecektir.(1-12 Ay Arası)

Pozisyon Detayı

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.
Beklenenin üzerinde başvuru gelmesi nedeni ile, başvurularını aynı gün içerisinde yanıtlayamadığımız daha doğrusu inceleyemediğimiz arkadaşlarımızdan özür dileriz. Amacımız; her gelen başvuruyu detaylıca inceleyerek hem sizlerin hem bizlerin boşa zaman kaybını engellemekti. Sonuna kadar buna uygun şekilde ilerlemeye çalıştık.

Firmamızın bu bölümünde 5 yeni arkadaşımızla daha çalışmayı planlarken, müşteri tarafında gelen talepler bu sayıyı arttırma konusunda bir zaruriyet doğurmuştur.
Lakin yaşanan bu dönemsel yoğunluk sebebiyle belirsiz süreli bir personel istihdamı da firmamız adına hatalı bir tercih olacaktır. Bu sebeple belirsiz süreli olarak alınacak personel sayımız yine 5 olacak fakat ek olarak dönemsel çalışmalar yapabileceğimiz 25 arkadaşımız daha belirli sürelerle istihdam edilecektir.

Her paragrafta işe ait daha detaylı bilgiye inilecektir. İlanın size uymadığını düşündüğünüz bir yer olduğu zaman lütfen “bir şekilde hallederiz” mantığı ile devam etmeyiniz. Edilemiyor sevgili arkadaşlar. Ve bu durum hem sizin hem bizim emek ve zaman kaybımızla sonuçlanıyor.

Şuan aktif olan ilanımıza ait iş detayına gelecek olursak;
Firmamızın iş alanı genel olarak dijital medya ve reklamcılıktır.
Dijital medya adına aklınıza gelebilecek en basit işten, en üst seviye projelere kadar her alanda hizmet vermektedir.
Metin yazarlarımız; hizmet vermiş olduğumuz bu alanda makaleler, senaryolar, pr çalışmaları veya buna benzer aklınıza gelebilecek her türlü konularda içerikler üretmektedir.
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bazı zamanlarda dönemsel yoğunluklar yaşanabilmektedir. Ki şuan bu yaşanan yoğunluk seviyesi maksimum düzeydedir.
Çalışmış olduğumuz bazı yayıncı platformları ve yayıncı menajerlerinden gelen talepler ciddi bir iş yükü oluşturmuş durumdadır.
Bu sebeple birkaç istisna hariç tüm metin yazarlarımızdan, önümüzdeki 3 ay boyunca yayınlar, yayıncılar, oyunlar ile alakalı metinler üretmesi talep edilecektir.

Peki tam olarak ne yazacağız, ne üzerine metinler, makaleler üreteceğiz?
Kısa dönem iş planımızda,(3-6 ay) senaryo yazan arkadaşlarımız hariç tüm personelimiz yayıncılar için pr çalışmalarına yoğunluk verecektir.
Bunun en önemli ayağı, yayın esnasında yoğun chat mesajları, yayıncıya gönderilen hediyeler, abonelikler veya buna benzer destek takviyeleridir.
Yazarlarımız; belirtilen oyun kategorilerinde, sanki o yayını izliyormuş ve yayıncı ve izleyicilerle muhabbet ediyormuş gibi chat mesajları üretecektir.

Biraz daha detaya inecek olursak;
Bu bir tanıtım yazısı makale vs. olmayacak. Herhangi bir seo kaygısı, sematik, imla, noktalama, resim veya buna benzer makalede uymanız gereken kurallara ait kaygılar olmadan hazırlanacaktır.
Yazdığımız metinler, insanların ağzından yayına yapılmış yorumlar olacak. Yazar içinden geldiği gibi, hususi imla kurallarına dikkat etmeye çalışmadan, hayal dünyasında kendisi ile 5-10 farklı kişiymiş gibi muhabbet edecek.

Peki hangi konu üzerine konuşacaksınız?
Konular size liste halinde verilecek.
Siz bu verilen cümlelerle, 3-5-10-20 kişiyi muhabbet ettireceksiniz aslında. Tek kişilik bir dev kadro.

Biz ortaya bir başlık koyacağız,
Siz tek başınıza bunu bir yorumda eleştireceksiniz, bir yorumda beğeneceksiniz, bir yorumda eleştireni eleştirecek, diğer yorumda beğeneni eleştireceksiniz. Aslında bu yorumların hepsinin yazarı sizsiniz.

Örnek vererek daha net bir şekilde anlatalım;
Pubg oynayan bir yayıncı varsayalım. Ve ben size şu cümleyi vermiş olayım: “Virüsten dolayı okullar kapalı abi. Okula gelen olmaz.”
Oyunu bilmiyor olma ihtimalinize karşı cümleyi açıklayalım. Pubg 100 kişilik bir savaş oyunu. Amaç; oyunun sonunda hayatta kalan oyuncu veya takım olmaktır. Oyunda okul isminde bir bölge var ve oraya çatışma için kimsenin gelmeyeceğini, kendince soğuk esprili bir dille anlatan bir cümledir.
Siz bu cümleye cevap veren isimsiz kişiler olacaksınız. Yani mesela:

[*]O nasıl bi espriydi öyle.
[*]Ortalık buz kesti yeminle.
[*]Ahahaaa. Bence iyiydi.
[*]ya Allah senin belanı vermesin.
[*]Bu bir daha espri yaparsa banlayın.
[*]Allahını seven espriye gelsin.
[*]Espri miydi o.
[*]Tamam yüklenmeyin yeter.
[*]hadi bakalım ateyizler şimdi bunu açıklasın.

Gerçekçi izleyici yorumları. Bunun üzerine daha konuşabiliriz, uzatabiliriz. Bazı zamanlarda uzatamayacağımız, mecburen birkaç cümle ile geçişebilecek başlıklarda olacak. Yani bir sabiti yok. Gelen cümleye ve hayal dünyanıza bağlı olay. Tabi ki böyle bir konuda anormal şekilde uzatıp konuyu sıkıcı bir hal almaktan da korumamız lazım.
Bizler bu konuda yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz. Görünen o ki; en az bir 3 ay daha çalışmaya devam edeceğiz ve şuana kadar en çok zevk aldığımız, güldüğümüz, eğlendiğimiz alan bu oldu. Umarım sizlerde aynı şekilde hisler yaşarsınız. Bu sayede eğlenerek iş yapmak deyiminin canlı canlı tatmış olacaksınız.

Şuan var olan oyun kategorileri:
Pubg Mobile,
Pro Evolution Soccer(PES),
Euro Truck Simulator vb. simülator oyunları.

Başlıklar size excel üzerinden iletilecek ve yine aynı şekilde excel üzerinden günlük olarak teslim alınacaktır.
Bu kısma kadar sorunsuz olarak ilerlediyseniz; son aşamaya yalnızca 1 adımınız kaldı demektir.

Eğer bu pozisyonun size uygun olduğunu düşünüyorsanız bir örnek çalışma ile aşağıdaki form üzerinden kayıt yapmanızı bekliyoruz. Bu sayfa yalnızca, ilan vermiş olduğumuz web sayfaları ve gazete ilanları üzerinden başvuru yapmış olan arkadaşlarımıza özeldir. Bu sebeple cv’leriniz zaten mevcuttur. O yüzden tekraren bu tarz konularda bilgi talep edilmeyecektir.
Örnek başlıkları ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Çalışmanızı bu başlıklara göre yapabilir, yayın sektörüne aşina biri iseniz kendiniz üretebilirsiniz. Yayınlar konusuna uzak ancak işe yakın hissediyorsanız, öncelikle twich, nonolive, facebook veya benzeri yayın platformlarında birkaç yayın takip ettikten sonra başvuru yapmanız daha uygun olacaktır.

Örnek çalışma üzerinden hakkınızda bir fikir sahibi olabilmemiz için, lütfen çalışmanızın toplamda minimum 500 satırdan fazla olmasına özen gösteriniz. Üst sınır tamamen sizin inisiyatifinizdedir.

Herhangi bir soru veya sorun olması halinde 0 554 283 7215 no’lu whatsapp hattımız üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.
Lütfen yalnızca whatsapp üzerinden irtibata geçiniz. Uygun bir arkadaşımız size ilk fırsatta dönüş yapacaktır.

Son olarak şunu belirtmekte fayda var arkadaşlar;
Sizlerin teveccühü ile beklediğimizin çok üzerinde bir başvuru almış durumdayız. Bu sebeple başvuru yapan arkadaşlarımızın büyük bir kısmına olumsuz dönüş yapmak durumunda kalacağız.
Sizlerden ricamız bu durumu da göz önüne alarak başvuru yapmanızdır. Eğer olumsuz yanıt almanız halinde hazırlamış olduğunuz örnek çalışma size; boşa zaman harcadığınızı, boşu boşuna uğraştığınızı düşündürecekse lütfen başvuru yapmayınız. Yazmayı seven, bundan zevk alan kişilerle ilerlemek hem bizim hem de sizin açınızdan çok daha uygun olacaktır.
Bunun yanı sıra olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin hazırlamış olduğu çalışmalar imha edilecek ve kullanılmayacaktır.

Gelen başvurular arasında en uygun olan 5 başvuru sahibi arkadaşımızla belirsiz süreli, 25 arkadaşımızla ise belirli süreli şekilde çalışmalar yapılacaktır.

Güncel Maaş Bilgisi: 4000 TL  [AGİ, sigorta vb. sosyal hakların sorulmasına gerek yoktur. Bunlar yasal olarak zorunlu ve aynı zamanda insani haklardır.]

Konu ile alakalı sıkça sorulan diğer sorulara, sayfanın en alt bölümünde yer verilmiştir.

 

Başvuru Formu

  Örnek Çalışma Dosyanız:

  Sıkça Sorulan Sorular

  Örnek dosya; çalışmaya başladığınızda size gönderilebilecek olan başlıklardan alınmış ufak bir kesittir. Yapılması gereken; bu başlıkların her biri ile ayrı ayrı konuşmalar ortaya çıkarmaktır. Bu konuşmaların büyüklüğü 30 excel satırını geçmemelidir. Örneğin ilk başlık: "Oyunda baya degisiklik olmuş. Hayır ilgimi de cekmiyo degil geri baslatcaksiniz" Yapılması gereken şey; bu cümleyi alıp, altında insanlar konuşuyor gibi cümleler türetmektir. Pozisyon detayları bölümünde bir örneği mevcuttur. Bu durum her cümle için geçerlidir.
  Kesinlikle hayır. Tek cümlenin altında oluşacak 500 satır demek, basit bir konu üzerinde uzun uzadıya konuşmak demektir ki bu mantıklı bir yol olmayacaktır. Excel'de bulunan satırların hepsi ayrı ayrı konu başlıklarıdır. Bunların her birinden maksimum 30 satır üretilebilir.
  Hafta İçi 09:00 - 17:00 Hafta Sonu Mesaisi Bulunmamaktadır.
  Ayrı ayrı her başlık altına yorumlar yazılacaktır.
  İlanda belirtilen güncel maaş bilgisi; net maaş miktarıdır.
  Kesinlikle hayır. Tüm çalışanlarımız, firmamız tarafından SGK ya bildirilecek ve sigorta başlangıç işlemleri yapılacaktır. Herhangi bir sebepten ötürü sigorta yapılmamasını isteyen arkadaşlarımız için uygun bir ilan değildir.
  16 Eylül 2021 gün sonuna kadar gönderebilirsiniz.