E-Posta:

bilgi@metaajans.com.tr

Telefon:

0 332 606 0580

Personel Adı Soyadı: Nur Gizem Kaya
Personel ID: 136

Merhaba, Hazırlamış olduğunuz çalışmalarla ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Genel olarak içerikleriniz gayet güzel. Aşağıda yazılanlar içerisinde 1-2 hata konusu var. Diğerleri iyileştirme/geliştirme maksadıyla yazılmıştır. Öncelikle, yeni bir çalışma dosyası hazırlandı. buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Dosyada ne değişti? 2 değişim var. Birincisi, işinizi kolaylaştırmak adına yeni bir sütun eklendi. "Mesaj Uzunluğu" sütunu. Malumunuz mesajların 100 karakteri aşmaması gerekiyor. Bunu saymak veya farklı şekillerde kontrol etmeniz zaman alacağı için böyle bir sütun eklenmiştir. Çalışma mantığı şu şekildedir: Siz mesajı yazdıktan sonra, enter tuşuna bastığınız an mesajın kaç karakter olduğu o sütunda görünür. Eğer 100 karakterden daha uzun ise hücre kırmızıya döner. Bu, mesajı kısaltmanız yahut bölmeniz gerektiği anlamına gelir. 2. si kişi bilgisinin yeri değiştirildi. Mantığında hiç bir değişim yok. Sadece sistemsel bir ihtiyaçtan ötürü yer değişti.

Limit 900 satıra düşürüldü.

Grup değiştiği zaman boşluk bırakmadan devam edebilirsiniz. Boşluk bıraktığınızda arkadaşlarımız onları silmek durumunda kalıyor. Hem sizin için hem kontrol eden arkadaşlarımız için boşa zaman kaybı olmasın.

Konu başlıklarında referans aldığınız kelimeleri kırmızıya boyamanıza da gerek yok.

"Bu yaz da zayıf kızlardan olamadım…" bu ve benzeri cinsiyet belirten ifadelerden kaçınalım. Mesajlar gönderilirken bir yazılım kullanılacak ve gönderen isimler otomatik belirlenecek. Yani bu mesaja bir erkek ismi denk gelme ihtimali çok yüksek. Bu sebeple, başta da belirttiğim gibi, mesaj içerisinde cinsiyet belirten ifadelerden kaçınalım. Mesaj şu şekilde revize edildi: "Bu yaz da zayıflayamadım" Aynı şekilde "Ben bugün kadın şöför oldum bol bol küfür yemeye hazırım nazırım bekliyorum sizi !!!! :))))))" bu mesajda var. Mesela şu şekilde revize edildi; "bugün evimize bir kadın şöför daha eklendi. küfür yemeye hazır ve nazırız. bekliyoruz !!!! :))))))" "valla nedendir bilinmez bizim hatun her ay başı bebek istiyor maazallah bir gün duygusallığa kapılıp yapacam" "kabul edelim biz kızlar manyağız" "emlakçı olmus kocamla baktık" yerine "emlakçı olmus eşimle baktık" gibi.
Yazdığınız mesaj, bir erkeğin yahut kadının ağzından çıkmış gibi olmamalı.

Başlığı uzatamadığınız zamanlarda 30 satıra tamamlamak için zorlanmayın. Kaldığı yerde bırakın.

Grubun ilk mesajına sabit olarak "a" harfi atanmış fakat 2. bir a yok. Aynı kişi tekrar konuşmayacaksa harf kullanmayın. Eğer o grupta tekrar konuşan kişi yoksa hiç kullanmayın.

Kişi bilgisi sütununda bazı harfler atanmış fakat onlara karşılık gelecek olan 2. kişiler yok. Örneğin:

Burada olduğu gibi. Eğer kişi bilgisine bir harf girdiysek, bunun anlamı: bu kişi aşağıda tekrar bir mesaj yazacak demek. Yapılması gereken, aşağıda o mesajı yazdığı zaman, kişi bilgisi sütununa yukarıda verdiğimiz harfin aynısını yazmak. Bu hata sıkça tekrarlanmış. Diğer hatalar mantıksal oluşturur çözülebilir fakat bu

Tüm mesajlar o grubun başlığıyla ilgileniyor. Yazarken tamamen ana başlığa odaklanmayın. Başlık altına yazdığınız mesajlarla etkileşime girin. Takıldığınız yerde tekrar ana başlığa cevap verin. Aksi halde şöyle bir durum oluşuyor; Örneğin 30 mesajlı bir grup ve yazması 5 dk sürdü. 5 dakika boyunca insanlar hiç bir konuya yönelmeden sadece 1 soruya cevap veriyor. Muhabbet yok. Sadece ana konuya cevap var. Amacımız muhabbet edilmesi.

"kışı öyle özledim ki,gidip yılbaşı temalı filmler izleyeceğim..kışı özlettiren detayları chat e alalım maksat muhabbet" başlıklarda genel olarak şöyle bir mantık var. İlk cümlede bir konu açılıyor. 2. cümlede siz ne düşünüyorsunuz? sorusu geliyor. Biraz standartlaşmış. Bunun yerine 2. cümleye, açık açık sormadan insanları cevaba teşvik edecek şeyler yazmak daha güzel olacaktır. Mesela bu cümleyi şu şekilde revize ettik. "kışı öyle özledim ki,gidip yılbaşı temalı filmler izleyeceğim.. acaba manyak mıyım ben?" cevaplara da şöyle mini bir revize gelebilir; "yoo benimde pencereden kar yağışını izlerken klasik müzik eşliğinde şarap içmek en sevdiğim şey. Kış gelsin hadi." sonraki cevaplar olduğu gibi kalıyor. çünkü sorulmasa da insanlar buna yönlenmiş oldu. 2. bir örnek verelim: "İnsanları itici yapan detayları göriyim ben de" Revize edilmiş hali: "İnsanları itici yapan detaylar top 1: öküz gibi esnemeleri." bunu dediğimiz de soru sormadık. Ama insanlarda kendilerince itici gelen şeyleri yazmaya başlayabilir.

Birde herşey ana başlığa cevap olmak zorunda değil. Örneğin "çaresizliği anlatan en iyi cümleyi yazın bakalım,aman bana sormayın ben buraya yazarak durum spoiler'ı veriyorum zaten" Buna gelen cevapların hepsi soruya cevap olmak durumunda değil. Mesela noldu hayrola? sorusu da cevap olarak yazılabilir. "Kim üzdü seni?" "Kank hayırdır" benzeri cevaplar. Hem bu sayede satır sayınız çok daha hızlı şekilde artacaktır.

Dosya bitince karakter uzunluğu bölümünde kırmızı yanan var mı? Kişi bilgisi bölümünde ardarda veya 3'ten daha az aralıklarla kişi bilgisi girilmiş mi kontrol edelim.

Belirtilen hata ve tavsiyelerin tamamı çalışma dosyanıza uygulanmıştır. Bu sebeple, geçmiş dosyalarınıza yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Sonraki çalışmalarda dikkat etmeniz yeterli olacaktır.
Henüz Bilgi Girişi Yapılmadı.
Merhabalar, Gönderdiğiniz çalışmaların incelenmesi sonucunda, belirlenen ödeme tutarı 378,5 TL'dir. Ödeme tutarlarının günlere göre dağılımı aşağıda belirtilmiştir. Herhangi bir hata olduğunu düşünmeniz halinde bölüm moderatörünüzle whatsapp üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

16 Eylül 2021 Perşembe
12,5 TL

17 Eylül 2021 Cuma-18 Eylül 2021 Cumartesi-19 Eylül 2021 Pazar
0 TL

20 Eylül 2021 Pazartesi
50 TL

21 Eylül 2021 Salı
35 TL
620 Satır

22 Eylül 2021 Çarşamba
41 TL
739 Satır

23 Eylül 2021 Perşembe
50 TL

24 Eylül 2021 Cuma
19 TL
329 Satır

25 Eylül 2021 Cumartesi
0 TL

26 Eylül 2021 Pazar
31 TL
Eksik tamamlandı

27 Eylül 2021 Pazartesi
50 TL
887

28 Eylül 2021 Salı
40 TL
716 Satır

29 Eylül 2021 Çarşamba-30 Eylül 2021 Perşembe-1 Ekim 2021 Cuma-2 Ekim 2021 Cumartesi-3 Ekim 2021 Pazar
0 TL

4 Ekim 2021 Pazartesi
50 TL